UNIWERSYTET WROCŁAWSKI - WYDZIAŁ PRAWA, ADMNINISTRACJI I EKONOMII

Wydział na Forum reprezentuje dr hab. prof. nadzw. UWr Janina Kundera - Prodziekan
ds. studiów stacjonarnych i niestacjonarnych ekonomii

Uniwersytet Wrocławski jest jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. W 2002 roku świętował 300-lecie. Dziś to nowoczesna szkoła wyższa, która na dziesięciu wydziałach kształci blisko 40 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.

STUDIA >>>

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego należy do największych w Polsce. Na Wydziale na trzech kierunkach studiów: prawo, administracja, ekonomia,  studiuje około 16 tys. studentów. Studenci Wydziału aktywnie uczestniczą w międzynarodowej wymianie naukowej w ramach takich programów unijnych jak MOST i Sokrates. Wydział otwiera również swoje drzwi dla studentów z innych krajów, min.: studentów z Białorusi, Mołdawi i krajów afrykańskich.

Studenci Wydziału działający w kołach naukowych licznie uczestniczą w krajowych i zagranicznych konferencjach i sympozjach naukowych.
Dla wyróżniających się absolwentów z tytułem magistra, zamierzających uzyskać stopień naukowy doktora nauk prawnych albo nauk o administracji, funkcjonuje od kilku lat Studium Doktoranckie.
Osobom z wyższym wykształceniem Wydział oferuje szerokie możliwości uzupełniania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w formie studiów podyplomowych.

Wydział posiada liczne i nowoczesne obiekty dydaktyczne oraz jedną z największych i najnowocześniej wyposażonych bibliotek prawniczych w Polsce

ŹRÓDŁÓ >>>

HISTORIA UW >>>

Historia Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii

Początki Wydziału są nierozerwalnie związane z idea utworzenia na Śląsku uniwersytetu. Na początku XIV wieku wysunęła ją rada miejska Legnicy, a na początku XV wieku rada miejska w Świdnicy. W kolejnych stuleciach ideę tą podjęli członkowie rady miejskiej Wrocławia, którzy chcieli podkreślić wyjątkową pozycję miasta w życiu gospodarczym i politycznym Śląska. W 1505 roku dokument wystawiony przez króla Czech i Węgier Władysława Jagiellończyka przewidywał utworzenie we Wrocławiu uniwersytetu o charakterze krajowym z czterema wydziałami: teologii, filozofii, medycyny i prawa. Do powstania uczelni jednak nie doszło z powodu niechętnego wobec tego projektu władz Uniwersytetu w Krakowie. Do koncepcji utworzenia uniwersytetu krajowego we Wrocławiu powrócono w połowie XVII w. Inicjatorami byli nie rajcy miejscy, a sprowadzeni do Wrocławia jezuici.