SZTANDAR STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju trwają obchody upamiętniające to wydarzenie. Świętują również wrocławskie szkoły, przekazując sobie Sztandar imienia 100-lecia Niepodległości Polski ufundowany dla jednej z wrocławskich szkół przez Urząd Miejski Wrocławia. Sztandar ten uroczyście wędruje po placówkach edukacyjnych naszego miasta będąc symbolem Polski – Narodu – Małej Ojczyzny.

Nasza szkoła przejęła ten sztandar 12 października od Szkoły Podstawowej nr 84. Przekazanie odbyło się bardzo uroczyście podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Staranna oprawa uroczystości, werble, hymn, słowa przysięgi wywołały ogromne wzruszenie u zgromadzonych gości.

Sztandar stanął na honorowym miejscu obok naszego sztandaru pod popiersiem Marii Dąbrowskiej.

16 października przekazaliśmy sztandar kolejnej szkole – Zespołowi Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych.

Koordynatorkami przekazania sztandaru z ramienia szkoły były Panie Beata Chmura i Magdalena Samotiuk

Autor: Beata Chmura, fot. Teresa Podgórska