DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

14 października 1773 r. Sejm Rozbiorowy Rzeczpospolitej Obojga Narodów na wniosek króla Augusta Poniatowskiego powołal Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Polsce i był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblu podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły.

W bieżącym roku szkolnym obchodzilismy uroczyście to swięto w piątek 13 października. W auli szkolnej spotkali się wszyscy pracownicy szkoły i przedstawiciele uczniów.

Uroczystość przygotowali pod opieką pani Teresy Podgórskiej i wspaniale poprowadzili: Beata Walkowiak, Justyna Detmerowska i Wojciech Sobolewski. Złożyli życzenie wszystkim nauczyciekom i pozostałym pracownikom szkoły oraz wręczyli wszystkim kwiaty.

Na program poetycki przygowany pod opieką pani Elżbiety Wnorowskiej składały się wiersze polskich poetów: Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Anny Kamieńskiej, Leopolda Staffa, Jarosława Iwaszkiewicza, Czesława Miłosza, Haliny Poświatowskiej i Mieczysława Jastruna.

Recytowali je:

z I dt Iza Bałuk

z II ct  Wiktoria Koczot
          Wiktoria Partyka
          Malwina Podleśna
          Oskar Sabatowicz
          Wojtek Sobolewski
          Tomek Shveda

z III at Andżelika Kawalec
          Klaudia Kozak

z IV ct  Daria Leska

Program muzycznie uświetnili: Natalia Wszołek (kl. 1 dT) która zaśpiewała piosenkę „Do kołyski” Dżemu i „Alleluja” wspólnie z Kingą Janiczek (kl. 1 aT)