IV PRZEGLĄDZIE WROCŁAWSKICH SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

24.10.2017 r.  w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w Sali Koncertowej odbędzie się IV PRZEGLĄDZIE WROCŁAWSKICH SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH.

Przegląd odbędzie się w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury;  organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 17, Departament Edukacji UM, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W tym roku partnerem muzycznego wydarzenia jest Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą elektroniczną do dnia: 10.10.2017 r. pod linkiem http://wcrs.wroclaw.pl/przeglad_spiewaczy

REGULAMIN IV PRZEGLĄDU  WROCŁAWSKICH

SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

ORGANIZATORZY PRZEGLĄDU:

• Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
  • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
  • Szkoła Podstawowa nr 17 we Wrocławiu

CELE PRZEGLĄDU:

• Kształcenie, podnoszenie kultury wokalnej i muzycznej dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych Wrocławia.
  • Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnorodnych form śpiewaczych.
  • Upowszechnianie śpiewu chóralnego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

ZAŁOŻENIA PRZEGLĄDU:

1. IV Przegląd Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczychma charakter prezentacji osiągnięć szkolnych zespołów wokalnych a nie konkursu.

2. W Przeglądzie biorą  udział  zespoły śpiewacze wszystkich typów szkół   podstawowych i ponadpodstawowych.

3. Przegląd odbędzie się  24 .10. 2017 r. w sali koncertowej  Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego  przy Placu Jana Pawła II w godz. 9.00-15.00.

Kategorie zespołów to:

- zespoły wokalne (2-20 osób)

- chóry ( powyżej 20 osób)

Czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Repertuar dowolny.

• Zespoły wokalne mogą prezentować się a cappella, z towarzyszeniem własnego akompaniamentu lub z nagranym podkładem.
  • Zgłoszenie zespołów będą przyjmowane do dn. 10.10.2017r. w formie zapisów elektronicznych pod linkiem http://wcrs.wroclaw.pl/przeglad_spiewaczy
  • Jeżeli wykonywany będzie jeden utwór - nalezy wpisać na forularzu elektronicznym w polu o nazwie: "Tytuł drugiego utworu *"  brak
  • Kolejność występów ustalają organizatorzy
  • Wszystkie zespoły otrzymają dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.
  • Dla wszystkich uczestników czeka muzyczna NIESPODZIANKA
  • Do dyspozycji uczestników będzie: fortepian, odtwarzacz CD, mikrofony dynamiczne, nagłośnienie i oświetlenie.
  • Wszyscy wykonawcy zobowiązani są do wspólnego wykonania piosenek „My Wrocławianie” – tekst, nuty będą przesłane po deklaracji uczestnictwa w Przeglądzie.