Międzyszkolny Konkurs z Rachunkowości pt. „Rachunkowość bez tajemnic”

28 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

odbył się Międzyszkolny Konkurs z Rachunkowości pt. „Rachunkowość  bez tajemnic”,

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu zasad rachunkowości i był formą zabawy, sprawdzał wiadomości i umiejętności z rachunkowości. Uczniowie mogli wykazać się współpracą w grupie.

Z każdej szkoły wzięło udział 4 przedstawicieli, którzy reprezentowali barwy swojej szkoły.

Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

I etap dotyczył pracy w grupach- uczniowie rozwiązywali bardzo krótkie zadania dotyczące np.; czytania informacji z dowodów księgowych, obliczeń  związanych z amortyzacją, listą płac, podatku VAT .

II etap dotyczył zadań testowych. Każdy uczeń losował pytanie na które udzielał odpowiedzi.

Dodatkowe punkty mogli też zdobywać pozostali uczniowie z klasy.

W konkursie wzięło udział siedem drużyn. Drużyna z  Zespołu Szkół Ekonomiczno Administracyjnych w składzie Krzysztof Myśliwiec z klasy IIIat, Roksana Michalak z klasy IIIct, Gabriela Nawrot z klasy IIIdt  i Jakub Borsuk z klasy IIIdt zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Oleśnicy, na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Technikum nr 14 we Wrocławiu.

Każdy z uczestników drużyny, która zajęła pierwsze miejsce otrzymał bon na kwotę 50zł. Wszystkie drużyny (od miejsca 1 do 7) otrzymały nagrody w postaci książek Wydawnictwa Bożeny Padurek dla całej klasy, na podstawie których mogą realizować podstawę programową z rachunkowości. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a szkoła książkę i dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie i zajęte miejsce w konkursie.

Organizatorzy: B. Padurek, M. Szpleter, E. Świderska

Autor: Teresa Podgórska