Pożegnanie absolwentów ZSE-A 2016

Uroczyste pożegnanie absolwentów odbyło się 29 kwietnia 2016 r.

Zgromadzonych gości, przede wszystkim absolwentów opuszczających mury szkoły, powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Karolina Mazur i Bartosz Wawerczyk.

Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Przedstawiciele SU złożyli starszym kolegom życzenia, aby podróż w dorosłe życie była ciekawa, pełna przygód i doświadczeń, sukcesów, po prostu szczęśliwa.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Grażyna Skrętkowicz. Nawiązując do słów piosenki „Idź swoją drogą”

„Co dzień, gdy przejdziesz próg
Jest tyle dróg co w świat prowadzą
I znasz sto mądrych rad
Co drogę w świat wybierać radzą
I wciąż ktoś mówi ci
Że właśnie w tym tkwi sprawy sedno
Byś mógł z tysiąca dróg Wybrać tę jedną..."

[Claude François,Gilles Thibault (Fr); Paul Anka (En); tłumaczenie: Wojciech Młynarski (PL)]

swoje słowa skierowała głównie do odchodzących maturzystów i życzyła, aby zawsze wybierali mądrze właściwe drogi.

Następnie odbyła się piękna część uroczystości, podczas której najwybitniejszym uczniom, a już absolwentom, wręczono nagrody.

Pierwszą był Medal Pamiątkowy Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych dla najlepszego absolwenta.

Otrzymał go Krzysztof Myśliwiec

Następnie poproszeni zostali o wpisanie się do Księgi pamiątkowej uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen za 4 lata nauki ponad 4,75. Wśród nich byli:

• Krzysztof Myśliwiec – kl. 4 aT – 5,17
  • Roksana Michalak – kl. 4 cT – 5,11
  • Gabriela Nawrot – kl. 4 dT – 5,11
  • Agnieszka Jadaś – kl. 4 aT – 5,08
  • Natalia Ziembicka – kl. 4 dT – 4,93
  • Marita Cudek – kl. 4 aT – 4,88
  • Paulina Żuczkowska – kl. 4 aT – 4,88
  • Karolina Skuła – kl. 4 dT – 4,85
  • Katarzyna Mazij – kl. 4 cT – 4,78
  • Anna Dorecka – kl. 4 eT – 4,78
  • Paulina Gabor – kl. 4 eT – 4,78

Tradycyjnie od wielu lat najlepszym absolwentom nagrody funduje współpracująca z naszą szkołą Wyższa Szkoła Bankowa. W tym roku przedstawicielem z ramienia uczelni była  Pani dr Danuta Studencka-Derkacz – manager ds. partnerów strategicznych i relacji. Najpierw wręczyła certyfikaty za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w teście Toef Jounior dla 3 uczniów, a następnie nagrody rzeczowe w postaci zegarów marki „am:pm”:

• Krzysztofowi Myśliwcowi – ucz kl. 4 aT,
  • Natalii Ziembickiej – ucz. kl. 4dT,
  • Gabrieli Nawrot – ucz. kl. 4 dT

Potem zostali poproszeni o wystąpienie uczniowie, którzy otrzymali nominacje do tytułu WIELKIEJ PERŁY ZSE-A – wśród uczniów kończących szkołę:

z klasy 4 aT:

- Marita Cudek

- Paulina Żuczkowska

- Agnieszka Jadaś

- Krzysztof Myśliwiec

z klasy 4 cT:

- Roksana Michalak

- Katarzyna Mazij

z klasy 4 dT:

- Gabriela Nawrot

- Natalia Ziembicka

- Dagmara Sebzda

Tytuł PERŁY ZSE-A, otrzymał Krzysztof Myśliwiec. Pani Dyrektor wręczyła mu pamiątkową statuetkę, dyplom oraz list gratulacyjny dla rodziców.

Następnie przyszła kolej na inne nagrody – za wysokie wyniki w nauce, aktywność, osiągnięcia w konkursach oraz zawodach sportowych.

W imieniu absolwentów podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli złożył Krzysztof Mysliwiec i z kolegami wręczyli kwiaty Pani Grażynie Skrętkowicz, Pani Annie Grzybowskiej i Pani Grażynie Miler. A uczniowie klasy 3 bT każdemu absolwentowi wręczyli cukierki i symbolicznego grosika.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy 3 bT pod opieką pani Magdy Trzepli. Były okolicznościowe wiersze recytowane przy akompaniamencie fortepianu, filmik nakręcony przez uczniów tej klasy z życzeniami dla absolwentów od nauczycieli, a na zakończenie pięknie wykonana przez Bartłomieja Wilczyńskiego z towaryszeniem chórku piosenka „Ważne są dni, ktorych jeszcze nie znamy″.

Autor: Teresa Podgórska