Targi Edukacyjne w ZSE-A 2013/2014

3 KWIETNIA 2014 r.

Jaki kierunek studiów wybrać aby w przyszłości wykonywać satysfakcjonującą pracę? Jakie zdawać przedmioty na maturze? Czy zdawać maturę rozszerzoną czy wystarczy podstawowa? Jak przeliczyć wyniki matury na punkty rekrutacyjne? Ile chętnych jest na jedno miejsce, albo ile punktów rekrutacyjnych w ubiegłych latach wystarczyło mieć żeby dostać się na określony kierunek ? Ile kosztują studia? Czego będę się uczyć na studiach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielali odpowiedzi przedstawiciele wyższych uczelni którzy gościli w naszej szkole 3 kwietnia 2014 r. na Targach Edukacyjnych.

W tym roku Targi rozpoczęły się nietypowo i wyjątkowo – występem tanecznym studentów Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA.

Targi to swoista giełda edukacji, podczas której swoją ofertę zaprezentowało prawie 20  publicznych i niepublicznych uczelni wyższych z Wrocławia:

• Uniwersytet Ekonomiczny
  • Uniwersytet Wrocławski - Wydz. Prawa i Administracji.
  • Uniwersytet Przyrodniczy
  • Akademia Medyczna - Wydział Nauki o Zdrowiu
  • Dolnośląska Szkoła Wyższa
  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  • Wyższa Szkoła Handlowa
  • Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja”
  • Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu
  • Kolegium Pracowników Służb Społecznych
  • Pomaturalne Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA
  • "Copernicus" Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
  • Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych
  • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
  • TEB - Edukacja

Poprzez taką formę promujemy ideę świadomego kreowania drogi edukacyjnej i zawodowej.

Wszyscy przybyli goście byli doskonale przygotowani. Każdy zainteresowany uczeń oprócz wielu ciekawych informacji uzyskanych w trakcie indywidualnych rozmów, otrzymał ulotki, katalogi i inne ciekawe materiały.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość i cierpliwość.