Targi Edukacyjne w ZSE-A 2007/08

Zbliża się czas, kiedy maturzyści będą musieli podjąć kolejną ważną decyzję życiową. Już niedługo przyjdzie im odpowiedzieć na pytanie, zadawane przez wszystkich wokół – rodziców, nauczycieli, no i oczywiście ich samych – Matura i co dalej? Aby ułatwić  naszym uczniom znalezienie odpowiedzi na to niewątpliwie trudne pytanie, postanowiliśmy zorganizować w szkole w ramach działań Szkolnego Ośrodka  Kariery w ZSE-A Targi Edukacyjne.

Zależało nam na przedstawieniu jak  najszerszej  oferty edukacyjnej zarówno  szkół wyższych, jak i szkół policealnych. Wysłaliśmy zaproszenia do 30 wrocławskich placówek edukacyjnych. Ilość szkół, która zgodziła się wziąć w nich udział przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Targi Edukacyjne odbyły się 24.01.2008r. w godzinach od 9:00 do 13:30. Tego dnia aulę szkolną i sąsiadująca  z nią salę lekcyjną, wypełniły stoiska wystawiennicze publicznych i niepublicznych szkół wyższych oraz kilku publicznych szkół policealnych.

Uczniowie odwiedzający Targi mieli okazję  poznać ofertę:

-   Politechniki Wrocławskiej

-   Akademii Ekonomicznej

-   Akademia wychowania fizycznego

-   Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

-   Wyższej Szkoły Bankowej

-   Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

-   Wyższej Szkoły Handlowej

-   Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja”

-   Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów

-   Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie

-   Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych „Asesor”

-   Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu

-   Kolegium Pracowników Służb Społecznych

-   Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA

-   Wyższej Szkoły Humanistycznej

-   Wyższej Szkoły Filologicznej

-   Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej

-   Szkoły Policealna Medyczna im. Marii Skłodowskiej - Curie

-   Szkoły Policealna Służb Społecznych

-   Zespołu Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych

-   Zespołu Szkół Ekonomicznych we Wrocławiu

-   Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych

-   Zespołu Szkół Budowlanych we Wrocławiu

-   Zespołu Szkół Nr 23

-   Zespołu Szkół Gastronomicznych

Uczniowie klas III i  II mieli możliwość poznać i porównać oferty wielu szkół, bezpośrednio porozmawiać z ich przedstawicielami, wyjaśnić wątpliwości.  Szkoły biorące udział w targach  były doskonale przygotowane, dla odwiedzających ich stoiska uczniów mieli szereg materiałów informacyjnych, a także różne niespodzianki – quizy, konkursy z nagrodami itp. W wielu przypadkach ofertę przedstawiali studenci lub uczniowie danej szkoły, a były przypadki, że absolwenci naszej szkoły którzy właśnie uczą się w tej szkole. W Targach oprócz młodzieży z naszej szkoły, wzięli udział zaproszeni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 13, Liceum Ogólnokształcącego nr 18, a także z Zespołu Szkół Teleinformatycznych.

W imieniu uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujmy uczestnikom Targów za profesjonalne przygotowanie oferty edukacyjnej i życzliwe podejście do młodzieży.

Teresa Podgórska

Aldona Ziemba