Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2022/23

Koniec roku szkolnego to nie tylko czas zakończenia nauki i rozpoczęcia upragnionych wakacji, ale też i wielu podsumowań. Między innymi w zakresie aktywności fizycznej.

W roku szkolnym 2022/23 reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych brały udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych – Licealiadzie oraz krajowym finale Licealiady (szachiści).

W szkole prowadzono zajęcia pozalekcyjne w ramach programu SKS – Szkolny Klub Sportowy, kompensacyjno-korekcyjne, program „Otwarte sale”, konsultacje przedmiotowe oraz konsultacje treningowe reprezentacji. Graliśmy także mecze towarzyskie w piłkę siatkową (chłopcy i mikst) i piłkę koszykową.

We wszystkich formach aktywności fizycznej udział wzięło ponad 150 uczniów ZSE-A (w ubiegłym roku około 100) co stanowi 1/5 ogółu uczęszczających. W rozgrywkach sportowych reprezentowało ZSE-A 74 uczniów (w ubiegłym roku 58).

W rywalizacji w Mistrzostwach Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych – Licealiadzie, w klasyfikacji punktowej, ZSE-A zajęła 12 miejsce na 41 klasyfikowanych szkół (w ubiegłym roku 14 na 38), zdobywając 920 punktów (zwycięskie III LO zdobyło ich 1194).

Najbardziej wartościowy sportowo wynik uzyskali szachiści zajmując IV miejsce w krajowym finale Licealiady. Też IV miejsce, ale na miejskim poziomie Licealiady zajęły nasze piłkarki ręczne. W pierwszej dziesiątce miejskiej rywalizacji międzyszkolnej się uplasowali jeszcze koszykarze i koszykarki 3x3 oraz siatkarze plażowi.

Aktywność ruchowa uczniów to nie tylko reprezentowanie szkoły w rywalizacji międzyszkolnej, ale też udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ramach różnych programów.

Wysoką frekwencją i zaangażowaniem wyróżnili się Justyna Cembala, Wiktoria Rutkowska, Jakub Szachniewicz, Grzegorz Gałus, Alex Okrasa, Yehor Yevtushenko, Michał Łyziński, Volodymyr Melnik, Mark Shapovalov, Jan Marek, Marcel Czyżyk, Andrii Kuznets, Maciej Kaboth, Illia Shapran, Jakub Salamon.

Na palacach jednej ręki można było też policzyć dni, w których pogoda wygrała z fanami gry w balę na otwartym boisku. Na niemal każdej długiej przerwie na trzech obiektach, za trzema różnymi piłkami potrafi biegać ponad 40 uczniów naszej szkoły.

W roku szkolnym 2022/23 rozpoczęliśmy także prowadzenie rankingu na najbardziej usportowionych uczniów i klasę a także wyjścia na zawody sportowe w charakterze kibiców (od rozgrywek międzyszkolnych po mecze lig profesjonalnych).

Tak dobre wyniki nie byłyby możliwe do uzyskania bez zaangażowania tak uczniów jak i nauczycieli. Tu kieruję szczególne podziękowania do nauczycieli Katedry Wychowania Fizycznego, pani prof. prof. Beaty Kownackiej, Aleksandry Mydlikowskiej i Katarzyny Zych oraz prof. Marka Jagusza za niesamowite zaangażowanie, entuzjazm i prowadzenie wszelkich możliwych działań, które mają pozytywnie wpływać na Wasze zdrowie, wyrabiać nawyk aktywności ruchowej i wprowadzać do określonego stylu życia.

Do zobaczenia na obiektach sportowych w kolejnym roku szkolnym!

Ze sportowym pozdrowieniem, życząc aktywnych ruchowo wakacji

Jan Solarek