Towarzyskie mecze w piłkę siatkową

W poniedziałek, 3 kwietnia, zagraliśmy towarzysko
z reprezentacją XV Liceum Ogólnokształcącego w piłkę siatkową. Reprezentacji chłopców dzielnie kibicowały ich koleżanki z klas oraz reprezentacji dziewcząt. Natomiast 24 kwietnia zagraliśmy towarzysko z uczniami z IX Liceum, trzy partie grając w formule mikst.

Przez pierwsze dwie partie meczu z XV LO trwała wyrównana walka. Pierwszą przegraliśmy do 23 a drugą wygraliśmy do 23. O zwycięstwie decydowała trzecia partia, grana do 15 punktów, którą przeciwnicy rozegrali zdecydowanie lepiej wygrywając do 7 i całe spotkanie 2:1.

Po zakończeniu rozgrywek o Mistrzostwo Wrocławia (Licealiada) w trakcie których dziewczęta rozegrały trzy a chłopcy dwa mecze, w zasadzie nie ma możliwości rozgrywania oficjalnych gier, stąd potrzeba meczów kontrolnych, towarzyskich. Ze względów szkoleniowych próbujemy grać w formule mikst, w której na boisku grają zespoły złożone z trzech dziewcząt i chłopców.

24 kwietnia rozegraliśmy mecz z uczniami IX Liceum, ale ze względu na liczbę chcących zagrać a także możliwości (dwa boiska), w zasadzie cały czas byliśmy w grze w różnych ustawieniach. Zagraliśmy dwie partie meczu zespołów chłopców, które wygraliśmy 25:18 i 26:24 oraz dwie partie zespołów mieszanych, z których jedną przegraliśmy 22:25 a drugą wygraliśmy 25:9. Gracze, którzy nie uczestniczyli w tej zasadniczej rozgrywce, brali udział w meczach, gdzie wymieszani byli zarówno uczniowie obu szkół jak i dziewczęta z chłopcami.

W meczu przeciw XV LO wystąpiliśmy w następującym składzie:

Volodymyr Melnyk (II d) – kapitan

Igor Dąbkowski (I e)

Maciej Kaboth (I a)

Michał Łyziński (I b)

Mark Shapovalov (II c)

Ilia Shapran (I a)

Jakub Szewera (I e)

Jakub Werner (I a)

Yehor Yevtushenko (II d)

a w meczu z IX LO w następującym:

Justyna Cembala (III c)

Natalia Kopycka (III c)

Wiktoria Rutkowska (IV c)

Volodymyr Melnyk (II d) – kapitan

Maciej Kaboth (I a)

Michał Łyziński (I b)

Mark Shapovalov (II c)

Ilia Shapran (I a)

Jakub Szewera (I e)

Yehor Yevtushenko (II d)

Zespół prowadzi prof. Jan Solarek.

Uczniowie chętni do treningów i reprezentowania ZSE-A są proszeni o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego. Zajęcia popołudniowe w ZSE-A odbywają się codziennie a szczegółowy terminarz dostępny jest na tablicy informacyjnej w korytarzu budynku „A” i na stronie www Szkoły w zakładce „Zajęcia pozalekcyjne” (SKS i zajęcia kompensacyjno-korekcyjne).

Dołącz do nas!