Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

Licealiada - Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych - koszykówka 3x3 chłopców

W poniedziałek, 17 kwietnia rozegrano turniej finałowy Licealiady – Mistrzostw Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja trafiła do grupy z reprezentacjami liceów V, X oraz Zespołu Szkół nr 2.

Grano według formuły do 10 zdobytych punktów lub 8 minut. Przy wyniku remisowym rozgrywana była dogrywka do dwóch punktów.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu przeciw V LO. Dobrze zagrał Andrii Kuznets (II a), rzucając 6 punktów. Swoje dorzucili Grzegorz Gałus (II d) oraz Alex Okrasa (II b) i wygraliśmy 9:3.

W drugim meczu graliśmy przeciw X LO. Mecz był zdecydowanie trudniejszy, ale do mającego 100 % skuteczności (3 rzuty, 5 punktów) Andrii, dołączył świetnie zbierający i blokujący Alex (łącznie sześć takich akcji), 2 punkty dorzucił Grzegorz i pokonaliśmy wynikiem 10:8 kolejny zespół, w zasadzie gwarantując sobie awans do następnej rundy.

Ostatnim przeciwnikiem w rundzie eliminacyjnej była znana nam z rozgrywek Wrocławskiej Ligi Koszykówki reprezentacja Zespołu Szkół nr 2. Mecz, który miał być tzw. spacerkiem, zamienił się w bardzo trudny. Nie realizowaliśmy swoich zamierzeń, mnożyły się niewymuszone błędy, z niską skutecznością rzucał Andrii. Na szczęście przeciwnik nie był na tyle silny, by potrafił te nasze słabości wykorzystać i ostatecznie wygraliśmy 10:8 zajmując I miejsce w grupie eliminacyjnej.

W drugiej rundzie trafiliśmy na zespoły liceów nr II, III i IV.

Rywalizację w ćwierćfinałach zaczęliśmy od meczu przeciw IV LO, na który wyszliśmy mało skoncentrowani i źle nastawieni. W zasadniczym czasie gry był remis 4 i potrzebna była dogrywka. Tą przespaliśmy i niestety, stało się, pierwsza porażka w turnieju.

Jednak zimny prysznic na nasze rozpalone głowy wylał mecz z Trójką. W zasadzie jeden gracz przeciwników nas pokonał rzucając, bez jakiejkolwiek przeszkody z naszej strony 8 punktów. Nawet nie próbowaliśmy grać jakiegokolwiek wyuczonego schematu, zaczęło się to, co niestety zawsze w takich sytuacjach się nam przydarza – popis indywidualnej nieskuteczności. Nie mogło się to zakończyć inaczej jak mocnym laniem w nieco ponad 3 minuty 2:10.

Ostatni mecz w turnieju graliśmy z późniejszymi jego zwycięzcami, reprezentacją II Liceum. Zespół złożony z młodzieżowych reprezentantów kraju, mistrzowie street basketu, zagrali swobodnie i bez presji na to, by uzyskać jak najlepszy rezultat, co sprawiło, że mecz nie wyglądał na jednostronne widowisko.

Pomimo słabej gry w II rundzie, w klasyfikacji końcowej turnieju nasza reprezentacja uplasowała się na wysokim, dziesiątym miejscu, na 24 występujące w turnieju drużyny.

Reprezentacja ZSE-A w koszykówce 3x3 (liczba zdobytych punktów w turnieju)

Grzegorz Gałus (II d), kapitan (11)

Andrii Kuznets (II a)                 (17)

Alex Okrasa (II b)                      (8)

Jakub Wierzgacz (IV at) i          (2)

Piotr Płudowski (III a)                (1)

Zespół prowadzi prof. Aleksandra Mydlikowska, opiekunem na turniej Licealiady był prof. Jan Solarek