Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

Licealiada - Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych - koszykówka 3x3 dziewcząt

W poniedziałek, 17 kwietnia rozegrano turniej finałowy Licealiady – Mistrzostw Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja trafiła do grupy z reprezentacjami liceów I i XIV oraz Zespołu Szkół nr 8.

Grano według formuły do 10 zdobytych punktów lub 8 minut. Przy wyniku remisowym rozgrywana była dogrywka do dwóch punktów.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu przeciw XIV LO. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i w zasadniczym czasie gry się zakończyło remisem 5:5. O wyniku końcowym decydowała dogrywka. W niej nasze reprezentantki szybko rozegrały dwie skuteczne akcje i ostatecznie wygrały 7:5.

Drugim przeciwnikiem była reprezentacja Zespołu Szkół nr 8, drużyna mocna, stale grająca o medale we wrocławskiej rywalizacji międzyszkolnej. Trudno się nam gra przeciw temu zespołowi i nie inaczej było tym razem. Znacząco spadła nam skuteczność rzutowa i ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą przegraną 5:10.

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z reprezentacją I Liceum ogólnokształcącego. Graliśmy turniej trójką uczennic i widocznym było już bardzo duże zmęczenie a nasz ostatni przeciwnik prowadził mocną, szybką i dynamiczną grę. Nie mieliśmy na nią odpowiedzi i ulegliśmy 1:10 nie przechodząc do kolejnego etapu rywalizacji.

Ostatecznie, w klasyfikacji końcowej nasze dziewczęta były dziewiąte na 14 rywalizujących drużyn. Nasi przeciwnicy grupowi grali o medale. I LO wygrało Licealiadę a Zespół Szkół nr 8 zdobył brązowy medal.

Reprezentacja wystąpiła w składzie (klasa i zdobyte punkty w obu meczach):

Julia Niżyńska IV a                10

Zuzanna Nowotny III a            3

Aleksandra Skrzypczak III a

Zespół prowadzi prof. Beata Kownacka a opiekunem na turniej Licealiady był prof. Jan Solarek