Mistrzostwa ZSE-A w kręgle

Dziś rano w obiekcie SkyBowling odbyły się Mistrzostwa Szkoły w kręgle.

Do rywalizacji stanęły 3 uczennice i 7 uczniów a mistrzostwa miały charakter wewnątrzklasowej rywalizacji klasy II b.

Mistrzem ZSE-A w kręgle w roku szkolnym 2022/23 wśród dziewcząt została Anna Cendrowska uzyskując średnią 7,22 punktu na rzut (łącznie 130 punktów), wicemistrzem została Emilia Zieleniecka uzyskując średnią 6,88 (łącznie 124 punkty) a trzecie miejsce Agata Ryń ze średnią 5,67 punktów na rzut (łącznie 102 punkty).

Mistrzem ZSE-A w kręgle w roku szkolnym 2022/23 wśród chłopców został Jakub Szachniewicz uzyskując 12,25 punktu na rzut (łącznie 245 punktów). Wicemistrzem został Alex Okrasa uzyskując 9 punktów na rzut (łącznie 162 punkty) a trzecie miejsce zajął Igor Kaczmarek uzyskując średnio nieco ponad 8 punktów na rzut (łącznie 145). Dalsze miejsca zajęli Krzysztof Zarówny (7,45 pkt./149 punktów), Łukasz Bolek (6,95 pkt./139 punktów), Karol Banaś (6,7 pkt./134 punkty) i Adam Janus (6,6 pkt./132 punkty).

Mistrzostwa szkoły były kwalifikacją do reprezentacji na Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada. Do reprezentacji zakwalifikowali się uczniowie z pierwszych trzech miejsc. Mistrz i wicemistrz szkoły są w podstawowym składzie (Anna i Emilia oraz Jakub i Alex) a zdobywcy trzecich miejsc rezerwowymi graczami reprezentacji ZSE-A (Agata i Igor).