Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

IV miejsce piłkarek ręcznych w Mistrzostwach Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych

Piłkarki ręczne przyzwyczaiły nas od lat do osiągania dobrego wyniku w Licealiadzie. Po awansie z bardzo trudnego turnieju eliminacyjnego czekała je walka o medale Mistrzostw.

We wtorek, 14 marca, w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 9 czwartek, odbył się turniej finałowy Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Do dwóch rozstawionych drużyn (SMS Junior i gospodarz turnieju) dolosowano zwycięzców eliminacji: licea III, V i XIV oraz ZSE-A. Grano 2 x 10 minut każdy mecz.

Pierwszy mecz, w praktyce o wejście do strefy medalowej, zagraliśmy przeciw reprezentacji V LO. Na parkiet wyszły Daria Tarka, Marcjanna Tetela, Kamila Kwietniewska (wszystkie IV bg), Julia Wojcieszyn i Katarzyna Leżaj (obie IV a), Zuzanna Sacha (IV e) oraz w bramce Anna Litwa (IV ag). Wiedząc o tym, jakie znaczenie ma to spotkanie, dziewczęta od początku grały mocno wykorzystując wszystkie swoje atuty i błędy przeciwnika.

W zasadzie bez chwili dekoncentracji wygraliśmy mecz 11:5 a bramki rzuciły Kamila Kwietniewska 7, Daria Tarka, Julia Wojcieszyn, Zuzanna Sacha i Marcjanna Tetela po 1.

W drugim meczu spotkaliśmy się z faworytem rozgrywek, zespołem SMS Junior. Na naszą postawę na pewno miał wpływ bałagan spowodowany przez organizatora rozgrywek. Mecze się odbywały z prawie półtoragodzinnym opóźnieniem, co miało wpływ na zmęczenie naszych dziewcząt i huśtawkę emocjonalną. Sytuacja ta nie pozwoliła nam też na realizację wsparcia przez kibiców, które starannie przygotowali chłopcy z II b. Jeśli jeszcze przed meczem upatrywaliśmy jakichś szans na zwycięstwo, to już początek gry rozwiał nasze nadzieje. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 2:8. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, po naszej stronie mnożyły się proste błędy, ale przeciwnik też nie naciskał, oszczędzając siły na spotkanie finałowe. Ostatecznie przegraliśmy 5:15 i pozostał nam mecz o brązowy medal Mistrzostw. Harmonogram gier był tak ułożony, że musieliśmy mecz o medal rozegrać chwilę po zakończeniu drugiego meczu eliminacyjnego.

W meczu bramki rzuciły Kamila i Marcjanna po 2  i Daria 1.

Po meczu bez historii, z bardzo dużą liczbą błędów z naszej strony, wynikających i ze zmęczenia i emocji, ulegliśmy reprezentacji III LO 9:21 a SMS w grze o złoto pokonał wysoko reprezentację gospodyń, IX LO.

W meczu o brąz bramki dla ZSE-A rzuciły Marcjanna 3, Daria Tarka i Zuzanna Sacha po 2 oraz Julia Wojcieszyn i Katarzyna Leżaj po 1.

To co należy podkreślić, to poprawienie uzyskanego w ubiegłym roku wyniku i dotarcie do gry o medale. Nasze dzielne dziewczęta pokazały, że można rywalizować z najlepszymi, co niech stanowi zachętę do licznego udziału w zajęciach popołudniowych, w czasie których możecie doskonalić swoje umiejętności sportowe i podnosić poziom sprawności fizycznej. Do czego mocno zachęcamy!