Akcja Wybiegaj Dobry Nawyk - dołącz i Ty!

Otrzymaliśmy prośbę Szkolnego Związku Sportowego "Dolny Śląsk" o przekazanie informacji o akcji Wybiegaj Dobry Nawyk, która planowana jest na okres maj-sierpień bieżącego roku.

W ubiegłym roku prawie 1700 uczniów wzięło udział w Powerman Sport Duathlonie. W tym roku akcja uległa rozszerzeniu i otrzymała nazwę WYBIEGAJ DOBRY NAWYK i obejmuje trzy Wyzwania realizowane w miesiącach maj - sierpień 2022.

Rozpoczynamy w maju Wyzwaniem biegowym, w czerwcu Wyzwanie rowerowe, a w trakcie wakacji Wyzwanie duathlonowe.

Jednym z celów akcji jest wprowadzenie uczestników do systematycznego podejmowania aktywności ruchowej. Służy temu, między innymi, obowiązek realizacji dystansu biegowego w najmiej 10 próbach w miesiącu. Do akcji mogą też przystąpić rodzice, dla któych utowrzono kategorię rodzinną.

Jak zwykle czekamy na zdjęcia i filmy z realizacji Wyzwań przesyłane na szs@sport.wroclaw.pl. Na Autora najciekawszego zdjęcia w każym tygodniu czeka nagroda - koszulka sportowa

Regulamin akcji w plikach do pobrania.

Zachęcamy do udziału i podjęcia systematycznej aktywności fizycznej, szczególnie w czasie, w którym mamy tendencję do popadania w lenstwo ruchowe.