Wychowanie fizyczne w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu

W ramach wychowania fizycznego prowadzimy zajęcia z podstawowych zespołowych gier sportowych, gimnastyki, ćwiczeń siłowych, unihokeja, gimnastyki korekcyjnej, atletyki terenowej, Nordic Walking, ogólnousprawniające, tzw. sportów całego życia. Dokonujemy także pomiarów sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych.

Pracownicy Katedry Wychowania Fizycznego

prof. prof. Aleksandra Mydlikowska (kierownik zespołu), Beata Kownacka, Katarzyna Zych, Marek Jagusz i Jan Solarek (absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu).

W szkole prowadzimy zajęcia popołudniowe w ramach programu SKS (Szkolny Klub Sportowy), kompensacyjno-korekcyjne, wyrównawcze z zakresu kształcenia ogólnego, koło szachowe.

Szkoła jest reprezentowana w Mistrzostwach Wrocławia  Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada oraz Mistrzostwach Województwa w następujących dyscyplinach sportu

- Bieg przełajowy indywidualny,

- Bieg sztafetowy przełajowy,

- Piłka siatkowa dziewcząt/chłopców,

- Piłka koszykowa dziewcząt/chłopców,

- Koszykówka 3x3 dziewcząt/chłopców,

- Piłka nożna halowa chłopców,

- Piłka nożna chłopców,

- Piłka ręczna dziewcząt/chłopców,

- Piłka siatkowa plażowa dziewcząt/chłopców,

- Tenis stołowy dziewcząt/chłopców,

- Pływanie,

- Kręgle,

- Szachy

I każda inna, w której uczniowie chcą rywalizować z reprezentacjami innych szkół.

Do dyspozycji uczniów są następujące obiekty sportowe: kilkustanowiskowa siłownia plenerowa (za budynkiem B), sala do gimnastyki (tzw. mała sala, budynek A), sala ćwiczeń siłowych (budynek B), sala do gier sportowych, badmintona (tzw. duża sala, budynek B) oraz boiska zewnętrzne (płyta o wymiarach 22x20 m i 31x12 m) z towarzyszącą instalacją kalisteniczną (w podwórzu, między budynkami). Obiekty są dobrze wyposażone w sprzęt do ćwiczeń, szatnie, sanitariaty, prysznice (budynek B).