Licealiada - Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych - piłka siatkowa dziewcząt

W środę, 2 marca, byliśmy gospodarzami turnieju Mistrzostw Wrocławia w piłce siatkowej dziewcząt.

Nasze dziewczęta rywalizowały z reprezentacjami V i VIII liceum ogólnokształcącego.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z reprezentacją VIII LO i przegraliśmy 0:2 (11:15 8:15). W grze naszych dziewcząt widoczny był brak zgrania, ogrania i wynikająca z tego słabość w organizacji gry. Był to pierwszy oficjalny mecz reprezentacji grającej w takim składzie. Zespół przeciwnika dominował w każdym elemencie gry, po naszej stronie siatki górę wzięły emocje, które skutkowały grą na sztywnych nogach, małą aktywnością i odwagą w grze. Przeciwnik skrzętnie wykorzystał nasze słabości i szybko zakończył spotkanie.

W drugim meczu turnieju zmierzyły się z sobą reprezentacje liceów i konfrontację wygrała Piątka 2:0 (15:11, 15:12), pomimo, że w drugiej partii przegrywała już 7:12 …

W trzecim meczu turnieju zagraliśmy ze zwycięzcą meczu drugiego. Początek pierwszej partii nie zapowiadał dużych emocji. Faworytki, bo za takie trzeba w tej konfrontacji uznać reprezentantki Piątki, wzięły się solidnie do pracy i objęły wysokie prowadzenie przy biernej postawie naszych dziewcząt. Mając przewagę 7 punktów widocznie uznały, że partia się sama ugra. Wtedy na zagrywkę weszła Ola Latoń, pod siatką aktywnie zaczęła grać Ala Bandyk i zaczęliśmy odrabiać straty. Trener przeciwniczek brał czasy, dokonywał zmian, ale Ola nadal zagrywała a pozostałe dziewczęta zaczęły w końcu grać na miarę swoich możliwości i … wygrały partię 16:14 po serii 10 zagrywek Aleksandry. Piękna sprawa, piękna walka. Druga partia zaczęła się od lekkiej przewagi dziewcząt z Piątki, ale nasze nie dawały za wygraną i przez dłuższą część gry utrzymywał się wynik remisowy. Świetną zmianę dała Justyna Cembala, zdobywając trzy punkty z zagrywki i dobrze broniąc silne zbicia przeciwniczek. Niestety, w końcówce trzy błędy naszych dziewcząt spowodowały, że partię wygrały przeciwniczki.

Rozstrzygające stracie przebiegało według scenariusza poprzedniej partii i zakończyło się zwycięstwem naszych przeciwniczek 11:7.

Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Piątki, drugie miejsce zajęła Ósemka a trzecie nasze dziewczęta.

Dziękujemy, szczególnie za ten drugi mecz, który był fantastycznym widowiskiem. Niech żałują ci, co nie widzieli.

Szczególne zaś podziękowania należą się pani prof. Beacie Kownackiej, która podjęła się trudu organizacji tego turnieju, pierwotnie planowanego do rozegrania w innej szkole. Bez tej inicjatywy, nasze dziewczęta kolejny rok nie miałyby możliwości zmierzenia się z innymi, porównania w sportowej walce swoich umiejętności i poczucia smaku rzeczywistej rywalizacji. Wielkie: dziękujemy!

Reprezentacja Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt

1. Zofia Banasiewicz III c g

2. Alicja Bandyk III C p