Licealiada - Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych - piłka koszykowa chłopców

18 lutego w obiekcie WKK przy ulicy Czajczej we Wrocławiu, rozegrano turniej o Mistrzostwo Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada w piłce koszykowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły 24 reprezentacje. Nasi koszykarze grali w pięciozespołowej grupie eliminacyjnej E z reprezentacjami liceów ogólnokształcących numer III, IV, VII i XVII.

Przeciwnicy okazali się jeszcze za mocni dla naszych reprezentantów. Po przegraniu czterech spotkań nasza reprezentacja zajęła ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej i także została sklasyfikowana na ostatnim miejscu rywalizacji.

Tak jak w przypadku piłki nożnej halowej tak i w tym, zespół to połączenie młodości z doświadczeniem, które w przyszłości powinno odpowiednio zaprocentować. Widocznym były braki w skuteczności gry i tak zwanego ogrania. No cóż, zajęcia SKS z piłki koszykowej były prowadzone od września, mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi reprezentanci znajdą czas, by na nie uczęszczać, do czego mocno zachęcamy!

Pomimo, tak wydawałoby się, słabej postawy zgłosił się do nas organizator ligi koszykówki międzyszkolnej – Basketmania z zapytaniem, czy w przyszłym roku nie dołączylibyśmy do rozgrywek.

Reprezentacja Szkoły w piłce koszykowej chłopców

1. Łukasz Bolek I B p

2. Grzegorz Gałus I D p