Trening umiejętności społecznych

Projekty realizowane w ramach „Treningu Umiejętności społecznych „ we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży w Warszawie
oraz bankiem Credit Suisse

ZDROWO I BAJKOWO NA DZIEŃ MAMY

Projekt realizowany w Przedszkolu w Mietkowie, składał się z 3 tematycznych spotkań z dziećmi obejmujących m.in. wspólne czytanie bajek, rozmowy z dziećmi na temat zalet czytania, propagowanie zdrowego żywienia, połączone z degustacją mało popularnych owoców. Przedszkolaki wspólnie z uczennicami przygotowały laurki z okazji Dnia Matki. Dodatkowym upominkiem dla mam były prace plastyczne wykonane przez dzieci w trakcie każdych zajęć. Uczennice opracowały również ulotkę zachęcającą rodziców do wspólnego czytania bajek z dziećmi, która rozdawana była wszystkim rodzicom w przedszkolu.

„P” JAK PIERWSZA POMOC

Projekt realizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 w Obornikach Śląskich polegał na organizacji zajęć tematycznych poświęconych zachowaniu bezpieczeństwa domu oraz drodze do szkoły. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktyczne. W trakcie zajęć uczniowie poznali m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Ponadto uczestnicy projektu poznali zasady bezpieczeństwa w domu i w drodze do szkoły . Służyły temu m.in. specjalnie przygotowane prezentacje. Projekt objął 3 spotkania z uczniami, podczas których uczniowie wykorzystali takie formy pracy jak konkurs, quiz tematyczny, prezentację multimedialną ,działania praktyczne z wykorzystaniem manekina do ćwiczeń RKO .

RUCH DROGOWY BEZ TAJEMNIC

Projekt realizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 we Wrocławiu dotyczył bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Odbiorcami projektu byli uczniowie z dwóch klas szkoły podstawowej nr 1 we Wrocławiu- klasy 2 i 3. Zajęcia były prowadzone w danym dniu w dwóch klasach. W ramach 3 spotkań z dziećmi uczniowie przeprowadzili zajęcia teoretyczne poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się po drodze. Zajęcia obejmowały prezentacje multimedialną oraz quiz tematyczny. Zorganizowano również zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej , podczas których używano „alkogogli” do symulacji zaburzeń pola widzenia. Projekt zakończono tematycznym konkursem plastycznym dla dzieci.

Aldona Ziemba