Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, do Parlamentu Młodzieży Wrocławia, na rzecznika praw ucznia

28 Września w naszej szkole odbyły sie Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego ZSE-A, Wybory na Rzecznika Praw Ucznia, oraz Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Do wyborów RSU w tym roku szkolnym przystąpiło aż 6 kandydatów. Byli to: Gabriella Kassan 1aT, Aleksander Świątek 1aT, Aleksandra Dyczek 2bT, Agata Olszewska 2bT, Mateusz Ciszek 2aT i Beata Walkowiak 3cT. Przewodniczącym szkoły z wynikiem 124 głosów został Mateusz Ciszek, wice przewodniczącą z wynikiem 73 głosów została Beata Walkowiak, do rady dostali się również Aleksander Świątek uzyskując 31 głosów oraz Aleksandra Dyczek z wynikiem 26 głosów. Uprawnionych osób do głosowania było 437 głos oddało aż 302 uczniów co przełożyło sie na 70% frekwencji wyborczej.
Do wyborów na Recznika praw ucznia przystąpiły 3 kandydatki. Wiktoria Sienkiewicz 1cT uzyskując 58 głosów , Izabela Bałuk 2dT otrzymując 85 głosów oraz Zuzanna Banat 3at. z wynikiem 158 głosów. Ten wynik pozwolił Zuzi na objęcie tej ważnej funkcji w naszej szkole. Osob uprawnionych do głosowania było 437, głos oddało 301 uczniów, co dało 69% frekwencji wyborczej.
Do Młodzieżowej Rady Miasta kandydowali: Aleksander Świątek 1aT, oraz Mateusz Ciszek 2aT. Wyborczy pojedynek rozegrał sie poraz kolejny na korzyść Mateusza.
Wszystkie głosy oddane przez uczniów były poprawne i ważne. Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwał Komisarz Wyborczy Pani Profesro Izabela Serwatka. Opiekunkami samorządu w roku szkolnym 2018/2019 są Panie Małgorzta Drygała oraz Magdalena Samotiuk.
w Komisji wyborczej zasiadły poraz kolejny uczennice klasy 3cT : Alicja Leszczyńska, Aleksandra Szymczyk, Joanna Wójcik i Izabela Kowalska, które przeliczały głosy i pilnowały porządku w sali wyborczej. Dziewczęta okazywały karty wyborcze dopiero po okazaniu przez wyborcę legitymacji i podpisaniu sie na liście wyborczej. Warto dodać że w szkole przez bardzo długi czas trwała kampania wyborcza nad której poprawnym przebiegiem czuwały dziewczyny z komisji. Poinformowały one kandydatów o zasadach kampanii i pilnowały by ich nie łamano.
Wszystim uczestnikom dziękujemy za podjęcie się startu w wyborach. Zwycięzcą gratulujemy a reszcie życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym .
Dziękujemy nauczycielom za wyrozumiałość podczas wyborów i zaangażowanie.