Olimpiada j. niemieckiego

SZKOLNA  OLIMPIADA JĘZYKA  NIEMIECKIEGO

21.11.2013 odbyła się w naszej szkole szkolna olimpiada języka niemieckiego, która – jak się okazało – cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów.

Wzięło w niej udział 27 uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych liceum profilowanego oraz technikum ekonomicznego.

Zestaw do rozwiązania dla uczestników obejmował dwie części.

• Część I sprawdzała zakres wiedzy z leksyki i gramatyki oraz wiedzy kulturoznawczej krajów niemieckiego obszaru językowego
  • część II dotyczyła przetłumaczenia listu prywatnego.

Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosił 45 minut i sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów z języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym.

Wyniki olimpiady potwierdziły duże umiejętności naszych uczniów z dziedziny gramatyki i znajomości słownictwa oraz wykazały bardzo dobrą ogólną wiedzę z różnorodnej tematyki.

1. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy technikum – Wiktoria Dobruchowska z kl. 1 aT 72,5% ogólnej ilości punktów,
  2. Drugie miejsce zajęła Demi Ściupider z kl. 4bT – 71%,
  3. Trzecie miejsce zdobył Damian Kuba z kl. 4bT – 52,6%.

Napawa ogromnym optymizmem fakt, że corocznie rośnie wśród młodzieży zainteresowanie udziałem w olimpiadzie języka niemieckiego, a co za tym idzie potwierdza się sens organizowania dla tych szczególnie uzdolnionych uczniów kółek zainteresowań językiem niemieckim.

Olimpiadę przygotowała i przeprowadziła Ewa Krupa.

Sprawozdanie sporządziła: Ewa Krupa