Kalendarze adwentowe

KONKURS „KALENDARZE ADWENTOWE”

Międzyszkolny konkurs językowo-plastyczny „Kalendarze adwentowe” odbył się 18.12.2013 w naszej szkole przy współpracy z Zespołem Społecznych Integracyjnych Szkół „Amigo” przy ul. Żelaznej 36 we Wrocławiu.

Do konkursu przystąpiło 19 uczniów technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przy ul. Worcella 3 oraz 3 uczniów Społecznego Integracyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi z ul. Żelaznej 36.

Łącznie do konkursu przystąpiło 22 uczniów.

W konkursie przyznano 3 miejsca i jedno wyróżnienie:

I miejsceAnna Darecka z klasy II eT
II miejsce – Aleksandra Kostka i Klaudia Kunert z klasy II bT
III miejsce – Ewelina Kasiuk z klasy III aT
wyróżnienie – Christopher Bauer z klasy II gimnazjum.

Organizatorkami konkursu były: Ewa Krupa z ZSE-A i Anna Filanowska-Woźny z Zespołu Społecznych Integracyjnych Szkół „Amigo”.
Prace oceniało ok. 64 uczniów i 8 nauczycieli.

Prace oceniano w następujących kategoriach:
1. oryginalność pracy (pomysłowość, wkład własny w wykonanie)
2. estetyka wykonania
3. zakres użycia i poprawności zastosowanego słownictwa jęz. niemieckiego
Konkurs „Kalendarze adwentowe” cieszył się – jak co roku – ogromnym zainteresowaniem uczniów obu szkół, była to już kolejna III edycja konkursu. Co roku przybywa uczestników (w 2011 roku było 23 uczestników, w 2012 – 35).

Poziom i jakość wykonania prac przerosły najśmielsze oczekiwania. Prace charakteryzowały się dużą pomysłowością, różnym formatem i różnorodnymi technikami wykonania, użyto takich materiałów, jak np.: brystol, karton, tkanina, papier kolorowy i pakunkowy, pudełeczka, bibułki kolorowe, złotka, wstążki i własnoręcznie zrobione prezenciki — m.in. zastosowano też słodycze np. czekoladki, cukierki, które podniosły jeszcze bardziej atrakcyjność kalendarzy.

Wiele prac było kalendarzami tematycznymi np. „Moje wymarzone podróże”, „Moje marzenia”, „Zwierzęta, które chciałbym mieć”, „Kompozytorzy, których podziwiam” – wszystkie oczywiście w języku niemieckim.

Prace konkursowe obejrzało ok. 80 uczniów i 10 nauczycieli.

Sprawozdanie sporządziła: Ewa Krupa