Szachy zawody

Ogólnopolski finał w Szachach Drużynowych

Dnia 20.04.2024 zakończył się  finał Ogólnopolski w Szachach Drużynowych w miejscowości Pokrzywna (woj. opolskie). Zawody rozgrywane były na dystansie 11 rund, tempem szachów szybkich 15'+10" na posunięcie. Drużyna składała się z 4 zawodników w tym zawodniczki grającej na 4 szachownicy.  W tych prestiżowych zawodach brała również udział drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Klisowski (2hp), Jakub Luberański  (5ep), Michał Demski (2bp), Justyna Łochina (4ep) (1,2,3,4 szachownica).

Jak zagrała nasza drużyna?

do zawodów zakwalifikowało się 20 najlepszych drużyn szkolnych szkół średnich w naszym kraju. Sportowo więc, poziom turnieju był na bardzo wysoki.

Nasza drużyna po rozegranych 11 rundach i ciężkich bojach np.: z  wrocławskimi drużynami z LO nr III czy LO nr XII (wygranych) zajęła wysokie 6 miejsce.

Ponadto cieszy fakt, że w rankingu indywidualnym, naszych 2 zawodników  Jakub Luberański i Michał Demski zdobyło odpowiednio złoty i brązowy medal na 2 i 3 szachownicy zdobywając 9 i 7,5 punka z 11.

Dziękujemy naszym zawodnikom za udział w turnieju i zaangażowanie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku, a  rodzicom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji  wyjazdu i starcie w turnieju.

Z szachowymi pozdrowieniami

Adam Luberański