VI EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „RACHUNKOWOŚĆ BEZ TAJEMNIC”

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski

Odbył się w naszej szkole 24 maja 2017 r. zwyciężył zespół z naszej szkoły:

1. Edyta Gaworska - kl. 3cT
  2. Agata Skrzesińska - kl. 3 cT
  3. Wojciech Sęklalski- kl. 3aT
  4. Kamil Bąkowski - kl. 3 aT

Organizatorkami konkursu były Bożena Padurek i Ewa Janiszewska-Świderska.

Gośćmi honorowymi byli:

• dyrektor Stowarzyszenia Księgowych w Polsce  Odział Dolnośląski dr  Anna Kasprowicz,
  • prof. UE dr hab. Waldemar Dotkuś z Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
  • dr. inż. Michał Biernacki z Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
  • opiekunowie poszczególnych zespołów.

Gości powitała pani dyrektor Grażyna Skrętkowicz, następnie konkurs uświetnił wykład pani dyrektor Anny Kasperowicz dotyczący ścieżki edukacyjnej do uzyskania Certyfikatu Dyplomowanego Księgowego oraz na temat Etyki Zawodu Księgowego.

Prodziekan dr  inż. Michał Biernacki przedstawił ofertę i omówił kierunki nauczania na Uniwersytecie Ekonomicznym i zaprosił uczniów do studiowania w katedrze rachunkowości.

W tym roku gościliśmy czteroosobowe reprezentacje z 6 szkół z województwa dolnośląskiego, które przybyły wraz z opiekunami.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: zespołowym i indywidualnym, a uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami.

Etap pierwszy zespołowy miał charakter warsztatowo-praktyczny. Każdą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół, uczestnicy rozwiązywali 6 zadań z zakresu: aktywa trwałe, bilans przedsiębiorstwa, dokumentacja wynagrodzeń, obrót bezgotówkowy, dekretacja dowodów księgowych, ustalenie wyniku finansowego.

W drugim etapie każdy z uczestników losował pytanie testowe z zakresu rachunkowości i udzielał odpowiedzi ustnej.

Suma punktów z etapu zespołowego i indywidualnego wyłoniła listę zwycięzców tegorocznego VI etapu konkursu.

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu „Rachunkowości bez tajemnic” zakończyła się sukcesem zespołu ZSE-A we Wrocławiu, reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny zdobyła pierwsze miejsce i obroniła tytuł z poprzedniego roku.

Nagrody dla zwycięzców ufundował sponsor konkursu Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Wydawnictwo Padurek oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Od strony organizacyjnej konkurs przygotowali i prowadzili uczniowie z klasy III cT, którzy rzetelnie  wywiązali się ze swoich obowiązków, wielkie podziękowania  za zaangażowanie  i wniesiony trud w czasie realizacji konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Wyniki konkursu poszczególnych szkół

Uzyskane punkty