CLIL, M-APLIKACJE I INNE

Strona umożliwiająca przeprowadzanie testów jednokrotnego wyboru dla uczniów. Testy są przeprowadzane na smart fonach, telefonach bądź komputerach przez uczniów, dodatkowo są one robione na czas. Testy mogą być wybierane przez nauczyciela z bazy danych strony , modyfikowane bądź nie lub też nauczyciel może tworzyć swoje własne testy, korzystać z nich i udostępniać innym.

Padlet to nic innego jak wirtualna tablica korkowa, służąca do zawieszania na niej różnego rodzaju notatek, komunikatów itp. Obsługa takiej tablicy odbywa się przez stronę WWW, po uprzednim założeniu konta na stronie głównej projektu.

Strona do tworzenia tzw. chmur słownych. To darmowy program w którym można wkleić dowolny tekst, przesłać dokument lub otwórz URL, aby automatycznie wygenerować chmury tagów. Można modyfikować swoją chmurę pod względem kształtu, motywu, koloru czy czcionki. Można również edytować listę słów, rozmiar chmury i wielkości szczeliny.  Worditout.com może również generować klikalne chmury (mapy obrazu). Jeśli jesteś zadowolony z wyniku, można zapisać zdjęcie i udostępnić je w Internecie.

Organizatorzy graficzne są jednymi z najbardziej skutecznych strategii uczenia wizualnych dla studentów i są stosowane w ramach programu nauczania w celu zwiększenia uczenia się i zrozumienie zawartości merytorycznej. W różnych formatach, zależy od zadania, organizatory graficzne ułatwiają uczenie się uczniów, pomagając im zidentyfikować obszary danego tematu. Organizatory pomagają uczącym  nawiązywać połączenia i struktury myślenia. Ponadto, aby pomóc uczniom organizować proces myślenia i pisania, organizatory graficzne mogą działać jako narzędzi instruktażowe. Nauczyciele mogą korzystać z organizatorów graficznych by zilustrować wiedzę ucznia na dany temat.

Kolejna strona z organizatorami graficznymi do wykorzystania.

Strona służąca do tworzenia oraz wyszukiwania webquestów, popularnych form zadania dla uczniów. WebQuest jest metodą nauczania, w której stawia się na samodzielne zdobywanie wiedzy przez ucznia oraz na korzystanie głównie z informacji znalezionych w Internecie. Od strony technicznej WebQuest jest odpowiednikiem instrukcji dla ucznia, którą opracowuje nauczyciel przed przystąpieniem do pracy metodą projektu i którą publikuje w postaci strony WWW. Jest jedną z metod uczenia się, inspirowaną konstruktywistycznym podejściem do kształcenia, zakładającym, że to sam uczeń buduje swoją wiedzę, że zdobywanie wiedzy zachodzi w głowie ucznia, nauczyciel jedynie go prowadzi i stwarza uczniom tylko możliwość działań poznawczych wykorzystując do pozyskiwania informacji Internet i jego zasoby.

Wielojęzyczny słownik online. Po wpisaniu słowa i wybraniu języków otwiera się tłumaczenie w wybranym przez użytkownika słowniku online. Zaletą strony jest możliwość wyboru jednego z kilkunastu słowników dostępnych w sieci.

Strona umożliwiająca tłumaczenie dowolnej strony internetowej. Po wybraniu strony i wklejeniu linka uczeń ma możliwość tłumaczenia dowolnego słowa z tekstu na stronie poprzez kliknięcie na nie. Tłumaczenie słowa otwiera się w oknie obok. Uczeń ma możliwość przetłumaczenia danego słowa na dowolny język dostępny w bazie jak również w dowolnym słowniku online.

Narzędzie służące do wyszukiwania gotowych lekcji lub tworzenia własnych z wykorzystaniem CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning. Uczeń korzystający z lekcji ma możliwość zapoznania się z treściami nauczania oraz ma do dyspozycji ćwiczenia przygotowane do lekcji. Dla nauczycieli korzystających z tego narzędzia jest możliwość modyfikowanie lekcji pod kątem własnych pomysłów.