Konkurs rachunkowości

28 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych odbył się Międzyszkolny Konkurs z Rachunkowości pt. „Rachunkowość bez tajemnic”

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu zasad rachunkowości i był formą zabawy, sprawdzał wiadomości i umiejętności z rachunkowości. Uczniowie mogli wykazać się współpracą w grupie.

W konkursie wystartowało 7 drużyn.

Z każdej szkoły wzięło udział 4 przedstawicieli, którzy reprezentowali barwy swojej szkoły.

Pozostali uczniowie dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

• I etap dotyczył pracy w grupach — uczniowie rozwiązywali bardzo krótkie zadania dotyczące np. czytania informacji z dowodów księgowych, obliczeń związanych z amortyzacją, listą płac, podatku VAT.
  • II etap dotyczył zadań testowych. Każdy uczeń losował pytanie, na które udzielał odpowiedzi.

Dodatkowe punkty mogli też zdobywać pozostali uczniowie z klasy.

Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w składzie:

• Krzysztof Myśliwiec z klasy III at,
  • Roksana Michalak z klasy III ct,
  • Gabriela Nawrot z klasy III dt
  • Jakub Borsuk z klasy III dt

zajęła pierwsze miejsce.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy,

na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Technikum nr 14 we Wrocławiu.

Każdy z uczestników drużyny, która zajęła pierwsze miejsce otrzymał bon na kwotę 50 zł.

Wszystkie drużyny (od miejsca 1 do 7) otrzymały nagrody w postaci książek Wydawnictwa Bożeny Padurek dla całej klasy, na podstawie których mogą realizować podstawę programową z rachunkowości.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a szkoła książkę i dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie i zajęte miejsce.

Organizatorzy: B. Padurek, M. Szpleter, E. Świderska

Galeria >>>