VIDEO LIVE SESSION

22 listopada 2017 r. eksperymentowaliśmy w projekcie „One Train for Europe” (eTwinning) z wideokonferencją.

Pewnie to ciekawsze od zwykłej lekcji, ale problemów technicznych i organizacyjnych też dużo więcej :(

Połączyliśmy się z dwiema szkołami: niemiecką szkołą z Minden oraz włoską z Cervii. Nasi zachodni sąsiedzi mają więcej doświadczenia i chyba lepszy sprzęt, za to my przygotowaliśmy ładniejsze plakaty ;) Prace przedstawiają europejskie miasta, ale nie podają ich nazw, tak aby partnerskie szkoły mogły zgadywać o którą miejscowość chodzi. Włosi przygotowali piękne prezentacje na stronie genial.ly. Niestety nie było technicznej możliwości zaprezentowania ich w czasie wideokonferencji, ale obecnie, tak jak i „nasze miasta” są zamieszczone na forum platformy. Ich nazwy mogą teraz odgadywać uczniowie szkół, które nie brały udziału w wideokonferencji. Zapraszam do zapoznania się z materiałami ze środowego wydarzenia.
A. Szydłowska

Na platformie eTwinning pt. 'One Train for Europe' uczniowie  tworzą menu do wagonu restauracyjnego, opisują miejsca w Europie, które chcieliby odwiedzić, przedstawiają obiekty znajdujące na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, poznają innych pasażerów - uczniów szkół z Francji, Niemiec, Włoch, Bułgarii.