Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

ZSE-A Mistrzem Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych w kręgle!!!

Mistrzostwa Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych w kręgle

Grano dwie rundy, po 20 rzutów/gracz każda. Zespoły składały się z czterech graczy + dwójka rezerwowych. Reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych została wyłoniona w trakcie mistrzostw szkoły, które się odbyły tydzień wcześniej na tym samym obiekcie. Reprezentowali nas uczniowie, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca wśród dziewcząt i chłopców. Mistrz i wicemistrz byli graczami podstawowego składu, zdobywcy trzeciego miejsca rezerwowymi.

Zuzanna Woźny (V a)

Agata Ryń (III b)

Jakub Szachniewicz (III b)

Olaf Jawny (V a)

Oraz rezerwowi

Emilia Zieleniecka i Łukasz Bolek (oboje z III b)

Do rywalizacji przystąpiliśmy ze spokojem, pewni uzyskania niezłego rezultatu, co zwiastowały wyniki uzyskane w Mistrzostwach Szkoły.

W I rundzie Zuzanna uzyskała 123 punkty, Agata mocno wspierana przez Emilię 83, Jakub 89 a Olaf 148 co było najlepszym wynikiem indywidualnym zawodów. W uzyskiwaniu jeszcze lepszych rezultatów przeszkodą były częste awarie toru, kilkukrotnie musiała interweniować obsługa, co miało wpływ na poziom koncentracji uwagi naszych graczy.

W drugiej rundzie najlepszy rezultat wśród naszych reprezentantów uzyskał Jakub (125 punktów), poprawiła się Agata (94), Zuzanna zdobyła punktów 111 a Olaf 119. Ostatecznie zespół uzyskał 892 punkty i został Mistrzem Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych w kręgle! Drugi zespół na podium miał wynik niższy o 11 punktów a trzeci już o 36.

Olaf uzyskał najlepszy wynik indywidualny (267 punktów!) w stawce 96 graczy, wyprzedzając kolejnego o 12 punktów. Zuzanna była 7 (234 punkty) ale zwyciężyła wśród dziewcząt, Jakub (214 punktów) był 18 a 13 wśród chłopców a Agata (177 punktów) 36 a 9 wśród dziewcząt.

Wielkie gratulacje, to doskonały rezultat! Naszym maturzystom, Mistrzom Wrocławia w kręgle, życzymy tak samo mistrzowsko zdanej matury.