Mistrzostwa ZSE-A w kręgle - relacja

Mistrzostwa ZSE-A w kręgle

W środę, 10 kwietnia, rozegrano mistrzostwa ZSE-A w kręgle. Na starcie stanęło 14 uczniów naszej szkoły. Miejscem rywalizacji był SkyBowling w Sky Tower.

Grano trzy rundy w tym dwie pełne pierwsze zaliczane do klasyfikacji.

Wśród dziewcząt świetne zawody rozegrała Zuzanna Woźny z V a uzyskując 220 punktów (najlepszy wynik w ogóle). Wicemistrzynią ZSE-A w roku 2024 została Agata Ryń (III b) uzyskując 180 punktów a trzecie miejsce zajęła Emilia Zieleniecka (III b) ze 161 punktami. Kolejne miejsca zajęły Nina Kwarta (III d), Anna Cendrowska (III b) i Żaneta Wolny (III d).

Wśród chłopców najlepszy wynik uzyskał Jakub Szachniewicz (III b, 206 punktów)  zdobywając tytuł mistrza ZSE-A.  Jeden punkt rozstrzygnął rywalizację o drugie miejsce. Po bardzo słabej pierwszej rundzie, Olaf Jawny z V a odrobił straty i ze 184 punktami został wicemistrzem szkoły. Ostatnie miejsce na podium zajął Łukasz Bolek (III b). Kolejne miejsca zajęli Karol Banaś, Igor Kaczmarek, Adam Janus, Jakub Wieczorek (wszyscy III b) i Kamil Żelezik (1 j).

Mistrzowie i wicemistrzowie będą reprezentowali ZSE-A w mistrzostwach Wrocławia Szkół Ponadpodstawowych – Licealiadzie, które zostaną rozegrane za tydzień, 17 kwietnia w tym samym obiekcie. Zdobywcy trzecich miejsc będą graczami rezerwowymi.

Dziękuję uczniom za zgłoszenie i aktywny, radosny udział w tej świetnej zabawie. Radzie Rodziców dziękuję za sfinansowanie wynajmu obiektu.

Jan Solarek