Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach

W dniu  24.03.2024 zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 16 i 18 w Starych Jabłonkach koło Ostródy. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund.
W grupie chłopców do lat 18 startował uczeń naszej szkoły Michał Demski (klub Polonia Wrocław) z klasy 2bp, który z dorobkiem 6,5 pkt na 9 możliwych zajął 2 miejsce zostając Wicemistrzem Polski juniorów do lat 18.
Należy podkreślić, że w Mistrzostwach brało udział 40 najsilniejszych zakwalifikowanych juniorów w tej kategorii wiekowej,  spełniających określone w regulaminie kryteria.
Niezmiernie się cieszymy z tego faktu i życzymy Michałowi dalszych sukcesów i  powodzenia w następnych rozgrywkach. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się w kwietniu 2024r rozgrywkami  Ogólnopolskiej Licealiady, w której zamierza wystartować nasza szkolna drużyna.

Pozdrawiam Adam Luberański