Cyfryzacjia Odpowiedzialna Społecznie

Udział w konferencji. Dolnośląskie Centrum Filmowe i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Grupa dwudziestu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Anną Terejko uczestniczyła w Konferencji Cyfryzacji Odpowiedzialnej Społecznie. Wydarzenie odbywało się w Dolnośląskie Centrum Filmowe, organizowane było przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Merytorykę wydarzenia, pod okiem ekspertów, stworzyli uczniowie wrocławskich szkół.

Młodzież wzięła udział w prelekcjach i warsztatach, miała okazję zmierzyć się z wyzwaniami cyfrowego świata: dezinformacją, cyberprzemocą, wykluczeniem cyfrowym, cyberuzależnieniem oraz zmieniającymi się relacjami społecznymi.  Na głównej scenie odbyły się wykłady ekspertów, trening oddechowy oraz warsztaty dla nauczycieli.