Targi Edukacyjne 2015

Opublikowane: 28.03.2015, Teresa Podgórska

Jakie są kierunki na uczelni, na który najtrudniej się dostać, jakie przedmioty wybrać na maturę, czy muszą wszystkie być na rozszerzeniu, aby mieć szansę w rekrutacji, jak przelicza się punkty z matury na punkty rekrutacyjne, co ciekawego jeszcze oferuje uczelnia. …Na te i wiele, wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedzi uczniowie naszej szkoły na Targach Edukacyjnych 2015, które odbyły się 27 marca.

Zaproszenie przyjęły wszystkie uczelnie do których wystosowaliśmy prośbę o spotkanie się z nami.

Przed godziną 9 stoiska były przygotowane i natychmiast po dzwonku aula zapełniła się zainteresowanymi uczniami. Miło było patrzeć jak są zainteresowani i prowadzą rozmowy, zdobywają informacje.

Nasi goście byli nie tylko wspaniale przygotowani merytorycznie, wsparci w różnorodne pomoce w postaci ciekawych informatorów, katalogów, gadżetów, które długo będą przypominały o tym spotkaniu, ale byli życzliwi, sympatyczni, gotowi do udzielania odpowiedzi na każde pytanie.

Oferta targów, zgodnie z zainteresowaniami naszych uczniów była bogata. Były uczelnie o profilach ekonomicznych, społecznych a nawet artystycznych –np. stoisko SKIBY.

Najserdeczniej dziękujemy przedstawicielom:

• Uniwersytetu Ekonomicznego
  • Wyższej Szkoły Bankowej
  • Uniwersytetu Wrocławskiego Wydz. Prawa, Administracji i Ekonomii
  • Politechniki Wrocławskiej
  • Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
  • Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
  • Wyższej Szkoły Handlowej
  • Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja”
  • Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA
  • Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej
  • Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu

Podczas spotkań dyrekcji szkoły i nauczycieli z przedstawicielami uczelni pojawiły się pomysły na nowe formy wspłpracy szkoły z uczelniami, które przyniosą na pewno wiele korzyści wszystkim uczestnikom.

Liczymy na dalszą wspaniałą współpracę i kolejne spotkania.

Więcej zdjęć >>>>