FESTIWAL TAŃCA 2013 - "W każdym wieku tańcz człowieku"

Styczeń 2013

W tym roku szkolnym powróciliśmy do tradycyjnej formuły, czyli festiwal odbył się  w naszej szkolnej auli, ostatniego dnia nauki I semestru . Jak zwykle był bardzo udany – dzięki wspaniałym pasjonatom tańca. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem  „W każdym wieku tańcz człowieku” , które zaproponowała Kamila Bielawska – studentka pedagogiki z Uniwersytetu Wrocławskiego, przebywająca akurat na praktyce studenckiej w SzOK.  Zgodnie z tym hasłem taki był przekrój wiekowy tancerzy – od przedszkolaków z Przedszkola nr 50, Szkoły Podstawowej nr 12, Gimnazjum nr 13, uczniów naszej szkoły, po studentów PSAKiB SKIBA, WSB, Uniwersytetu Ekonomicznego, nauczycieli naszej szkoły, oraz Greków –w wieku 50+ .

Od kilku lat najwięcej zachwytów budzą występy najmłodszych tancerzy – przedszkolaków, ale również dla nich jest to wielkie wydarzenie zatańczyć gościnnie dla starszych kolegów. W tym roku zatańczyli dwa tańce – salsę i taniec z parasolkami.

Repertuar pokazanych tańców był jak zwykle bardzo bogaty – zobaczyliśmy taniec kowbojski, pop Dance, Gangnam style, bardzo różnorodny pokaz taneczny studentów Skiby – w tym układ baletowy, taniec bollywood, salsę, flamenco, tańce greckie w wykonaniu rodowitych Greków.

Organizacja festiwalu to duże przedsięwzięcie i uczestniczyło w niej kilka uczennic z klasy 3 ae, a nawet absolwentka naszej szkoły – Patrycja Lary – która tradycyjnie od kilku lat dba o sprzęt muzyczny i podkład muzyczny. Należało przygotować promocję – plakaty, zaproszenia, podziękowania, konferansjerkę, zaplecze dla tancerzy, drobny poczęstunek i opiekę nad przedszkolakami, zadbać o porządek Piękną oprawę plastyczną mieliśmy dzięki uczennicy klasy 2 be – Basi Dajer która pięknie rysuje i zaprojektowała grafikę. Na szczególną pochwałę zasługują konferansjerzy – Krzysztof Moskal – tegoroczny maturzysta i Roksana Michalak – uczennica klasy I cT którzy poprowadzili imprezę lekko, z zaangażowanie, humorem i radością.

Lista uczestników Festiwalu Tańca 2013

-        Słuchacze Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarz „SKIBA”

-        Agnieszka Tutek, Agata Zagrodna, Michał Boruch, Milena Wojtasiak, Natalia Pasek, Małgorzata Mania, Weronika Woszczyk, Kamila Górny, Joanna Ilska oraz grupa DuBBers Team  pod opieką Dariusza Mrowca.

-        Grupy VII i VIII z Przedszkola nr 50 „Mały Kolejarz”

-        Grupa ze Szkoły Podstawowa nr 12

-        duet z Gimnazjum nr 13

-        Grupa z ZSE-A uczennice klasy 1 aT Sandra Glubiak, Izabela Madejska, Izabela Arabas, Katarzyna Danek, Andżelika Stadnik,