Warsztaty ze statystyki

6 czerwca 2013 roku klasy 1 bt oraz 3 bt  wraz z nauczycielem uczącym statystyki - p. Ewą Pastusińską uczestniczyły w warsztatach ze statystyki, ktore odbyły się w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.

Warsztaty poprowadziła Pani Agata Strzelczyk z Katedry Metod Ilościowych Wyższej Szkoły Bankowej.

Odbyły się w naszej szkole.

Warsztaty miały na celu pokazanie uczniom, w jaki sposób  poznane przez nich miary statystyczne można wykorzystać w różnych dziedzinach życia, w jaki sposób mogą być pomocne w dostrzeżeniu prawidłowości zjawisk masowych np. badaniu zjawisk ekonomicznych, demograficznych.

Uczniowie w trakcie zajęć korzystali z programu komputerowego GRETL. Program ten, niezwykle popularny i powszechnie stosowany na świecie, zawiera podstawowe procedury i metody statystyczne, przygotowany jest tak, aby można go było wykorzystać na zajęciach ze statystyki.

Warsztaty odznaczały się wysokim profesjonalizmem i  zaangażowaniem prowadzacej. Zajęcia  w pełni spełniły oczekiwania  uczniów, co potwierdziły gromkie brawa na zakończenie.

Uczniowie, którzy najaktywniej brali udział w zajęciach otrzymali upominki, które sprawiły im ogromna radość.

Serdecznie dziękuję za niezwykle profesjonalne i interesujące przeprowadzenie warsztatów, kreatywność i pomysłowość oraz przyjazną atmosferę, sprzyjającą zdobywaniu nowych umiejętności.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę z Wyższą Szkołą Bankową.

Więcej na temat współpracy z WSB we Wroclawiu >>>