Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

Międzyszkolny Konkurs „Wszyscy rodzą się wolni”

Opublikowane: 26.05.2013 r. ; T. Podgórska na podstawie informacji przekazanej przez I.Serwatkę


10 grudnia 2012 r. w ZSE-A odbył się finał międzyszkolnego konkursu wiedzy o prawach i wolnościach człowieka Wszyscy rodzą się wolni.

Konkurs jest autorskim projektem p. Izabeli Serwatki i B. Chmury, a zrodził się z potrzeby krzewienia idei praw i wolności człowieka wśród młodzieży szkół ponagimnazjalnych Wrocławia.

Imienny patronat nad konkursem objęli:

 • p. Lidia Geringer de Oedenberg – poseł do Parlamentu Europejskiego
 • p. Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich
 • Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W finale zmierzyły się drużyny z trzech wrocławskich szkół, które w eliminacjach szkolnych zdobyły największą liczbę punktów.

W jury konkursu zasiedli: dr Jan Świderski – dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych WSB, p. Tomasz Fiedorek – koordynator Amnesty International we Wrocławiu oraz p. Katarzyna Mironiak – asystentka p. poseł Lidii Geringer de Oedenberg.

Wyniki konkursu:

 1. miejsce zajęła drużyna z  II Liceum Ogólnokształcące
 2.  miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, w składzie:
  • Sylwia Kostecka – kl. 3 ae
  • Jolanta Januszkiewicz – kl. 3 ae
  • Sara Pielacha – kl. 3 ae
 3. miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nagrodę indywidualną, czterodniową wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowaną przez p. poseł Lidię Geringer de Oedenberg, za zdobycie największej liczby punktów w etapie szkolnym i międzyszkolnym konkursu, otrzymała uczennica z II LO we Wrocławiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe (plecaki, pendrive’y, długopisy, książki, maskotki, koszulki, słodycze) ufundowane przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu,  p. dyrektor ZSEA Grażynę Skrętkowicz oraz Wyższą Szkołę Bankową.

Kontakt

e-mail: zsea@zse.wroc.pl