BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

Nasza szkoła postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zorganizowała 24 października 2018r. "Bieg dla Niepodległej", który zintegrował wiele placówek edukacyjnych z Wrocławia oraz z Obornik Śląskich, Jelcza - Laskowic, Dzierżoniowa, Lutyni, Miękini - od przedszkoli przez szkoły podstawowe, gimnazja po szkoły ponadgimnazjalne.

Udział w Biegu wzięły 64 placówki

Razem pokonaliśmy trasę wytyczoną w Parku Słowackiego, złożyliśmy kwiaty pod pomnikami Juliusza Słowackiego i Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Następnie, zabezpieczani przez Policję, przebiegliśmy na bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, gdzie spotkaliśmy się z Wojewodą Dolnośląskim panem Pawłem Hreniakiem oraz z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty panem Romanem Kowalczykiem, od których usłyszeliśmy kilka miłych i bardzo dla młodych ludzi ważnych słów. Odśpiewaliśmy hymn, kilka pieśni patriotycznych. Podarowaliśmy Kuratorowi tablicę z logo Niepodległej oraz puzzlami z nazwami szkół biorących udział w biegu. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy: Pani Dyrektor, Beacie Sarneckiej, naszemu chórowi EKONOMIK i paniom Małgorzacie Wojnarskiej i Aleksandrze Mydlikowskiej, Ani Terejko, Pawłowi Hercerowi i Kamilowi Tyczyńskiemu z kl.4dT, Magdalenie Walkowiak oraz klasie 1aT. Za udział i nieocenioną pomoc.
Fotorelacja z biegu niedługo na naszej stronie internetowej.

Organizatorki: Katarzyna Zych, Magdalena Samotiuk, Beata Chmura

Autor: Beata Chmura, fot. Teresa Podgórska