CZAS DLA ZAWODOWCÓW czyli jak zdobyć dobrą pracę

13 czerwca 2017r. w  ZSTiE odbyła się konferencja zorganizowana przez Gazetę Wyborcza pt. "CZAS DLA ZAWODOWCÓW czyli jak zdobyć dobrą pracę".

W konferencji uczestniczyła pani Dyrektor ZSE-A Grażyna Skrętkowicz z grupą uczniów z naszej szkoły

Gości przywitał Leszek Frelich redaktor naczelny Gazety Wyborczej oraz dyrektor ZSTiE Rafał Cichocki.

W dyskusji panelowej wzięła udział pani Ewa Szczęch dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Wrocław oraz przedstawiciele/ dyrektorzy oraz pracownicy  zewnętrznych firm, m.in VOLVO, ELEKTROTIM, WABCO, WHIRLPOOL.

Komentarz uczennicy klasy III naszej szkoły Karoliny Boreckiej na temat konferencji :

Konferencja dotycząca pracy przyszłych pokoleń pokazała nam, że wszyscy,  którzy skończyli szkołę zawodową czy też techniczną, jeśli będą chcieli i czuli, że właśnie ten kierunek, który wybrali jest celem ich życia  i będą  rozwijać go z pasja, miłością i zaangażowaniem po prostu będą mogli osiągnąć wiele sukcesów w swoim życiu. Mają gwarancję, że właśnie po szkołach technicznych i zawodowych dostaną się do pracy w swoim kierunku.

Pracodawcy wielu firm pokazali nam, że właśnie po takiej szkole mamy większe szanse na dostanie pracy niż osoby, które mają wyższe wykształcenie. Na rynku najważniejsze jest doświadczenie i chęć realizowania swoich celów. Pokazali nam również, że w ich firmach jeśli tylko będziemy chcieli możemy nadal się rozwijać i kształcić. Są przeróżne szkolenia, które nie muszą być związane z  wykonywaną pracą. Duże korporacje otwierają nam drzwi. Dają nam możliwość wyboru czy przez nie przejść czy też nie. Nasza przyszłość zależy tylko od nas- od tego co będzie naszym najważniejszym celem życiowym.

Autor: Teresa Podgórska