EKO warsztaty

22 października 2016 r. w Centrum Handlowym Borek przy ul. Hallera odbyły się inspirujące Eko warsztaty: "po ekokreacje - po inspirację"

Warsztaty przeprowadzili uczniowie:

z klasy 2dT

• Maria Puć
  • Nicola Kornaś
  • Karolina Helt
  • Damian Salachna
  • Dominik Markowski
  • Dawid Klimas

z klasy 2cT

• Paulina Cembala
  • Aleksandra Mrozik

pod opieką pani Teresy Podgórskiej

oraz grupa Destination Imagination pod opieką pana Szymona Kiecenki

Tego dnia wspólnie z grupą dzieci, które przyszły do Centrum świetnie się bawiliśmy wykorzystując materiały dostępne dookoła nas, jednocześnie ćwicząc swoją wyobraźnię.

Dzieci, a często również rodzice, lub dziadkowie wykonywały zabawki, ludziki, zwierzaki i figurki wykorzystując kasztany, żołędzie, liście, rolki po papierze toaletowym, kolorowe gazety, patyczki po lodach, kartki papieru, nakrętki od butelek, klej, flamastry, kredki. Każdy mógł się przekonać, że wykorzystując tak banalne materiały - np. dary jesieni lub takie które zwykle wyrzucane są na śmietnik, można wykonać interesującą zabawkę i mieć satysfakcję, że wykonało się ją samodzielnie lub z niewielką pomocną osoby dorosłej.

Dużym zaintetesowaniem cieszyła się konstrukcja do gry w kosza zbudowana przez uczniów z elementów tekturowych znalezionych przez nich na zapleczu. Starsi koledzy pomagali młodszym wykowywać wsady do kosza. Zabawy i radości było co niemiara.

Odwiedzający tego dnia Centrum Borek mieli również okazję przyglądać się, lub brać udział w ćwiczeniach grupy uczniów, którzy przygotowują się Olimpiady Destination Imagination. Były to bardzo kreatywne wyzwania, takie jak m.in. budowanie jak najwyższej wieży czy najciekawszej konstrukcji z materiałów i przedmiotów codziennego użytku, wyzwania z użyciem gąbki do mycia naczyć, rurek do picia. gwoździ itp. tworzenie nowego porządku alfabetu, gry słowotwórcze czy wykowywanie kreatywnych rysunków.

Wszyscy którzy nas odwiedzili byli bardzo zadowoleni i zapewniali, że za miesiąc na pewno przybędą na kolejną kreatywną zabawę.

Autor: Teresa Podgórska