KONKURS "DBAM O ŻYCIE"

8 grudnia 2015 r. w XII LO przy ul. Orląt Lwowskich odbył się
finał międzyszkolnego konkursu "Dbam o życie".

Naszą szkołę reprezentowała Karolina Sulkowska z kl. 2bt.

Opiekun: Małgorzata Wojcieszak

8 grudnia 2015 r. w XII LO przy ul. Orląt Lwowskich odbył się finał międzyszkolnego konkursu "Dbam o życie". Do konkursu przystąpiło 16 wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Sulkowska z kl. 2bt. Karolina została wyłoniona w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w październiku (I etap konkursu)- na lekcjach WDŻ uczniowie rozwiązywali testy zamknięte, składające się z 27 pytań.
17 listopada 2015 w Społecznym Liceum AMIGO przy ul. Żelaznej odbył się II etap konkursu, w którym uczniowie odpowiadali na 8 pytań otwartych. II etap wyłonił 6 laureatów, którzy w etapie III przygotowali i zaprezentowali projekty multimedialne. Nasza Karolina zajęła II miejsce. Jej praca zdobyła uznanie prof. Andrzeja Gładysza - jednego z głównych krajowych specjalistów do spraw AIDS, który po prezentacjach konkursowych wygłosił dla młodzieży krótki wykład.

Nagrodzona prezentacja Karoliny będzie pokazana w naszej szkole w poniedziałek 21 grudnia 2015 na telebimie w holu na I piętrze.

Małgorzata Wojcieszak

Autor: Ewa Pastusińska